Jak číst piktogramy značící použité materiály

Tentokrát se podíváme, z čeho mohou být tyto části vyrobeny a jaké to přináší výhody a nevýhody.

 

 usen

Useň (kůže) může mít různé podoby. Touto ikonou se u vršku boty značí hladká, lakovaná i broušená useň (nubuk a semiš). Pokud je takto označen materiál podešve, znamená to, že byla k výrobě užita takzvaná spodková useň - tímto postupem jsou vyráběny kvalitní společenské boty.

 usen_1

Povrstvená useň (kůže se syntetickým nástřikem) je nejčastěji kombinací kůže a polyuretanu, který zlepšuje vlastnosti, prodlužuje životnost a zlehčuje proces údržby.

 usen_2

Textilie mohou být tkané nebo netkané a většinou vynikají svou prodyšností. S touto značkou se nejčastěji setkáme u podšívky, kde může znamenat například zateplení zimních bot beránkem.

 usen_3

Jiné materiály nemusí být nutně umělého charakteru, patří sem například také přírodní pryž. Tyto materiály se často snaží napodobit vzhled kůže. Syntetické náhražky kůže (koženky) však nedosahují takových vlastností jako kůže zejména pokud jde o prodyšnost a promokavost.

 

Zkušené prodavačky OBUVI ČAPEK Vám při návštěvě navíc poradí, jak o jednotlivé druhy materiálů pečovat, aby Vám zakoupený pár bot dlouho sloužil.

 

Mnoho nachozených kilometrů v kvalitní obuvi Vám přeje rodinná firma MODA ČAPEK.