Novinky

Jak číst piktogramy značící použité materiály

Tentokrát se podíváme, z čeho mohou být tyto části vyrobeny a jaké to přináší výhody a nevýhody.

 

 usen

Useň (kůže) může mít různé podoby. Touto ikonou se u vršku boty značí hladká, lakovaná i broušená useň (nubuk a semiš). Pokud je takto označen materiál podešve, znamená to, že byla k výrobě užita takzvaná spodková useň - tímto postupem jsou vyráběny kvalitní společenské boty.

 usen_1

Povrstvená useň (kůže se syntetickým nástřikem) je nejčastěji kombinací kůže a polyuretanu, který zlepšuje vlastnosti, prodlužuje životnost a zlehčuje proces údržby.

 usen_2

Textilie mohou být tkané nebo netkané a většinou vynikají svou prodyšností. S touto značkou se nejčastěji setkáme u podšívky, kde může znamenat například zateplení zimních bot beránkem.

 usen_3

Jiné materiály nemusí být nutně umělého charakteru, patří sem například také přírodní pryž. Tyto materiály se často snaží napodobit vzhled kůže. Syntetické náhražky kůže (koženky) však nedosahují takových vlastností jako kůže zejména pokud jde o prodyšnost a promokavost.

 

Zkušené prodavačky OBUVI ČAPEK Vám při návštěvě navíc poradí, jak o jednotlivé druhy materiálů pečovat, aby Vám zakoupený pár bot dlouho sloužil.

 

Mnoho nachozených kilometrů v kvalitní obuvi Vám přeje rodinná firma MODA ČAPEK.

Značkové ponožky VoXX

Vážení zákazníci,

dnes bychom Vám v rámci našeho seriálu článků rádi představili české značkové ponožky VoXX. Tyto ponožky a podkolenky jsou určené pro každý druh sportu a pro nošení v rámci volného času. Ponožky byly vyvinuty pro extrémní zátěž, čemuž odpovídají použité materiály a výrobní technologie. Pohodlné nošení zaručuje jejich anatomické tvarování a polstrování.

Ponožky VoXX naleznete zde: https://www.modacapek.cz/znacka/voxx/

 Ponožky VoXX s vtipným motivem se vyrábějí v dámském i pánském provedení. Vybírat můžete ze 13 různých designů (kočka, beruška, včelka, želva, žabka, žralok, pavouk, ryba, vosa, pivo, kolo,  lebka a radiace). Primární určení těchto ponožek je pro cyklistiku, cykloturistiku a běžné nošení. Složení z 5 % elestanu a 95 % polypropylenu je ideální kombinací pro optimální odvod potu a vysokou prodyšnost. Teplotní třída A zaručuje komfortní nošení při teplotách od 10 do 35 °C.

Vtipné ponožky naleznete zde: https://www.modacapek.cz/vtipne-ponozky/

nebo zde: http://www.vtipneponozky.cz/

 

Pareo - šátek na pláž

Šátek na pláž neboli pareo

 

Výraz pareo pochází z Tichomoří z oblasti Tahiti, Francouzské Polynésie a Cookových ostrovů. Původně označoval pouze dámskou sukni, dnes je užíván pro jakoukoliv součást (i pánského) oblečení, která je omotána kolem těla. Podobný typ oděvu je v Malajsii nazýván sarong, na Somoi lava-lava a na souostroví Tonga tupenu.

 

Pareo je velmi variabilní, může se vázat na uzel, provléci speciální kokosovou sponou, přichytit na náhrdelník s klipem nebo prostě přehodit přes ramena. Kromě zmiňovaného nošení v úrovni ramen na způsob plážových šatů se může uvázat v podpaží a využít k zakrytí mokrých plavek, vázat ležérně kolem pasu na způsob sukně, případně nosit jako klasický šátek kolem krku.

 

Původně se používaly zejména květinové motivy a tradiční domorodé vzory vždy v pestrých barvách. Naše nabídka produktů tyto vzory doplňuje o další letní motivy jako motýly, rostliny nebo geometrické tvary. Všechny výrobky jsou ze 100% šifonu s rozměrem 100x150 cm. Vybírat můžete v lomnickém obchůdku a na internetových stránkách www.sateknaplaz.cz nebo https://www.modacapek.cz/pareo-satek-na-plaz/

 

 

Příjemné prožití léta přeje

MÓDA ČAPEK - OBUV ČAPEK

Značkové boty Josef Seibel

 Německá rodinná společnost byla založena v obci Hauenstein roku 1886. Postupem času se z malé obuvnické dílny stal jeden z nejvýznamnějších evropských obuvnických koncernů s roční produkcí převyšující 12 milionů párů obuvi. Dnes stojí v čele již čtvrtá generace majitelů z rodiny Seibelů.

 Některé boty značky Josef Seibel využívají vlastní technologie membrán TopDry Tex, která zajišťuje ochranu proti vodě při dostatečné prodyšnosti. Komfortní klima je zajištěno dokonce i při extrémních podmínkách. Výrobní postupy a použité materiály kladou důraz zejména na pohodlí a komfort. Speciální podešev napomáhá správnému držení těla a snižuje namáhání kloubů a šlach.

 OBUV ČAPEK nabízí vycházkovou a společenskou obuv této značky. Všechny nabízené modely disponují vyjímatelnou stélkou. Po domluvě je možné doobjednat nadměrné velikosti vybraných dámských i pánských modelů.

https://www.modacapek.cz/znacka/josef-seibel/

 

 

K čemu je v botě membrána?

Milí zákazníci,

věřte, že žádná bota není zdrojem tepla. Teplé zimní boty pouze více izolují teplo, které si vytváří Vaše vlastní noha. Čím vyšší je izolační schopnost boty, tím větší je teplota uvnitř a tím více se noha potí. Přesně z tohoto důvodu je nepříjemné nošení zimní obuvi v létě. Takováto bota totiž nepropustí teplo ani pot směrem ven.

 Membrána naproti tomu zaručuje sucho uvnitř boty, protože nepropouští vodu zvenku do boty, ale odvádí vnitřní vlhkost ven. Celý systém je založen na skutečnosti, že molekuly vody spojené povrchovým napětím jsou větší než molekuly páry. Membránu si můžete představit jako síto se spoustou miniaturních dírek, které propustí odpařující se pot ven, ale neumožní vodě vsáknutí dovnitř. Membrána je tedy tenkým ohebným filmem, který zajišťuje nepromokavost a prodyšnost zároveň.

 Naše společnost OBUV Čapek Vám nabízí širokou nabídku bot s patentovanou membránou, které poznáte podle štítku s nápisy Riekertex, Topdrytex apod. V naší prodejně na náměstí v Lomnici nad Lužnicí se můžete u zkušených prodávajících zeptat na další podrobnosti nebo nám napište email obchod@modacapek.cz a zeptejte se rádi Vám pomůžeme. 

Obuv Čapek

Vážení zákazníci,

chtěli bychom se Vám touto cestou představit. Jsme rodinná společnost MODA ČAPEK s.r.o. a provozujeme OBUV Čapek s prodejnou na Náměstí 5. května v Lomnici nad Lužnicí a v Třeboni - Chelčického 2.. Naší filosofií je spokojený zákazník. Nabízíme boty světových i tuzemských značek. Na těchto stránkách bychom Vám rádi zprostředkovali představení základních vlastností obuvi, námi prodávaných značek.

Naše hlavní značka RIEKER. Tato švýcarská společnost s dlouholetou tradicí byla založena v roce 1874. Za tu dobu si RIEKER získal zákazníky po celém světě díky kvalitě a pohodlnosti svých výrobků. Boty RIEKER mají změkčený došlap, některé modely jsou vybaveny membránou a lisovanou, lepenou nebo šitou podešví.

Navštivte naše webové stránky, napište nám dotaz na obchod@modacapek.cz nebo zavolejte na 724 061 774 pokud budete potřebovat s něčím poradit. Přijďte nás navštívit a dozvědět se více o botách. 

Výrobky z vlny a kašmíru

Vážené zákaznice, vážení zákazníci,

letošní zima zatím patří k těm mírnějším, přesto je potřeba se před chladem chránit teplejším oblečením, které může být třeba vlněné. Pokud také toužíte po pěkném novém kousku, ale termíny hladce a obrace znáte jen z doslechu, můžete zavítat do našeho eshopu nebo lomnického obchůdku OBUV ČAPEK, kde Vám kvalifikovaní prodejci poradí s výběrem módního doplňku.

Mezi luxusní druhy vlny patří také kašmír. Materiálem pro jeho výrobu však není tradiční ovčí vlna, ale srst kašmírských koz. Vyčesáváním a dalším ručním zpracováním srsti vznikne kašmír, ze kterého se následně vyrábí kabáty, obleky, svetry a další oděvní výrobky. Drobné kašmírové doplňky můžete zakoupit v eshopu. S vhodnou údržbou výrobky z kašmíru dlouho vydrží, takže nezapomínejte prát ručně při teplotách do 30 stupňů, neždímat, nežehlit vůbec nebo jen přes mokrý hadr, občas vzít do čistírny a skladovat složené.

 

Na Vaši návštěvu se těší pracovníci obchodu

OBUV ČAPEK

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem