K čemu je v botě membrána?

Milí zákazníci,

věřte, že žádná bota není zdrojem tepla. Teplé zimní boty pouze více izolují teplo, které si vytváří Vaše vlastní noha. Čím vyšší je izolační schopnost boty, tím větší je teplota uvnitř a tím více se noha potí. Přesně z tohoto důvodu je nepříjemné nošení zimní obuvi v létě. Takováto bota totiž nepropustí teplo ani pot směrem ven.

 Membrána naproti tomu zaručuje sucho uvnitř boty, protože nepropouští vodu zvenku do boty, ale odvádí vnitřní vlhkost ven. Celý systém je založen na skutečnosti, že molekuly vody spojené povrchovým napětím jsou větší než molekuly páry. Membránu si můžete představit jako síto se spoustou miniaturních dírek, které propustí odpařující se pot ven, ale neumožní vodě vsáknutí dovnitř. Membrána je tedy tenkým ohebným filmem, který zajišťuje nepromokavost a prodyšnost zároveň.

 Naše společnost OBUV Čapek Vám nabízí širokou nabídku bot s patentovanou membránou, které poznáte podle štítku s nápisy Riekertex, Topdrytex apod. V naší prodejně na náměstí v Lomnici nad Lužnicí se můžete u zkušených prodávajících zeptat na další podrobnosti nebo nám napište email obchod@modacapek.cz a zeptejte se rádi Vám pomůžeme.